Jeżeli jesteś osobą pełnoletnią, chętną do pomocy, dysponującą wolnym czasem, która chciałaby zrobić coś dobrego dla potrzebujących - zapraszamy do PCPR w Krośnie!

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krośnie pełniące funkcje Organizatora Rodzinnej Pieczy Zastępczej w Powiecie Krośnieńskim organizuje wolontariat dla wychowanków z rodzin zastępczych. Wolontariat daje cenne doświadczenie zawodowe, a także praktykę pedagogiczną. Po ukończonym wolontariacie otrzymasz zaświadczenie wraz z referencjami.

PCPR w Krośnie ma pod swoją opieką 86 rodzin zastępczych, w których wychowuje się 135 dzieci. Większość z tych dzieci jest w wieku szkolnym, wymagających przede wszystkim pomocy w nauce, ale też uwagi, wsparcia i zainteresowania. Rodzice zastępczy nie są w stanie pomóc wszystkim swoim podopiecznym, dlatego potrzebujemy osób odpowiedzialnych, z talentem i podejściem pedagogicznym, wiedzą oraz umiejętnościami w przekazywaniu wiedzy z każdego przedmiotu.

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat wolontariatu w PCPR w Krośnie zapraszamy do siedziby Centrum mieszczącej się w Krośnie, przy ul. Bieszczadzkiej 1. Pracownik jednostki podczas indywidualnej rozmowy opowie o specyfice pracy wolontariuszy oraz udzieli odwiedzi na pytania. Aby ustalić spotkanie należy zadzwonić pod numer tel. 13 43 75 732, 13 43 75 727, 13 43 75 766 lub wysłać email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jeśli czujesz, że możesz dać dzieciom coś od siebie, zgłoś się do nas!!!

Pokierujemy Cię do potrzebujących rodzin i dzieci.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!