Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krośnie informuje, że w Oddziale Podkarpackim Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Rzeszowie
z dniem 01 września 2021 r., zostały utworzone Centra Informacyjno-Doradcze dla Osób z Niepełnosprawnością (CIDON)

Głównym celem działania CIDON jest m.in.: zapewnienie informacji osobom z niepełnosprawnościami lub ich opiekunom o przysługujących im prawach oraz możliwościach wsparcia. Powyższe działania będą się sprowadzały również do informowania o instrumentach aktywizacji, pomocy w przygotowaniu planu aktywizacji osoby z niepełnosprawnością, sporządzaniu odpowiednich dokumentów lub w zależności  od potrzeb skontaktowanie osoby z niepełnosprawnością z właściwą instytucją upoważnioną do udzielenia oczekiwanej pomocy oraz weryfikacja sposobu załatwienia sprawy.

Ponadto, działania CIDON mają na celu m.in.: zapewnienie informacji na temat programów realizowanych przez PFRON, projektów realizowanych przez organizacje pozarządowe,  obowiązujących systemów orzecznictwa, dostępnego wsparcia finansowego i rzeczowego, zaopatrzenia w sprzęt ortopedyczny czy rehabilitacyjny, ulg i uprawnień wynikających z przepisów prawa, a także instytucji działających na rzecz osób z niepełnosprawnością.

Zachęcamy do śledzenia informacji na temat CIDON na stronach PFRON oraz do kontaktu osobistego, telefonicznego lub mailowego Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

CIDON przy Oddziale Podkarpackim - 17 283 93 07